top of page
CR.jpg

O Kostarice

Kostarika je země nacházející se ve Střední Americe, která je řazena mezi nejnavštěvovanější mezinárodní destinace. Jedním z hlavních zdrojů příjmů Kostariky je cestovní ruch. Kostarika je demokratická a mírumilovná země a od roku 1948 nemá armádu.

Přestože je země malá a pokrývá pouze 0,03 procenta povrchu zeměkoule, hrdě ukrývá 5 procent stávající biodiverzity na celém světě. Dvacet šest procent země tvoří chráněné a přírodní chráněné území.

PURA VIDA

Pokud jste byli v Kostarice nebo pokud plánujete dovolenou v Kostarice, jeden termín, který byste měli znát, je „Pura Vida“ (vyslovuje se pú-ra ví-da). Jednoduše přeloženo to znamená „jednoduchý život“ nebo „čistý život“, ale tady v Kostarice je to víc než jen rčení – je to způsob života.

BEZPEČNÁ ZEMĚ

Jak jsme již výše psali, Kostarika je velmi bezpečná země, cítíte se zde opravdu svobodní, místní lidé se na vás usmívají a sjou ekologicky smýšlející a vzdělaní.

MOŽNOSTI REZIDENTURY

Kostarická vláda si každého kdo má její zemi rád hýčká, proto můžete již od 150.000 USD na Kostarice investovaných, získat status rezidentura a mít tak pohodlně druhý domov pro vaší rodinu.

Destinations
Procházka k vodopádu

Panenská příroda

Představte si, že se procházíte pralesy, kde se mísí zvuky ptáků s šuměním vody. Všude kolem vás vidíte zelené stromy, květiny a exotickou faunu. Toto jsou nedotčená místa, která Kostarika nabízí.

Největší biodiverzita na světě

Kostarice má na svém území více než 500.000 druhů rostlina zvířat, což představuje více než 6% celosvětové biodiverzity. Navštěvujte tuto krásnou zemi s ohledem na její ochranu a podporujte ekoturismus, který pomáhá udržovat tento jedinečný region naší planety.

národní park papoušci.jpeg
seascape, tapeta

Evropské standardy

Díky velkým investicím ze spojených států je vliv na infrastruktuře země patrný.

tropickou dovolenou

Příjemní a slušní lidé

V celé zemi.

bottom of page